Wolna Warszawa

Miasto z historią


Waluta, stolica oraz atrakcje Wietnamu

Waluta, stolica oraz atrakcje Wietnamu

Wycieczka do Wietnamu

Wietnam jest kojarzony nadrzędnie z walką z udziałem Amerykanów, która zresztą sfinalizowała się dla nich haniebną porażką.

Obecnie jednak jest on atrakcyjnym turystycznie miejscem. Zezwala na poznanie kultury Azji południowo-wschodniej za całkiem uczciwe pieniądze. Stolica Wietnamu to Hanoi. Mieszka tam mniej więcej 7,5 mln obywateli.

Nie trudno tutaj znaleźć nocleg w przystępnej opłacie, i wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc znajduje się w centrum. Planując wyjazd do metropolii Wietnamu należy rozłożyć zwiedzanie na parę dni czy też zaplanować trasę na dwa dni w stolicy, a następnie wyruszyć w wyprawę w inne ciekawe turystycznie miasta tego rodzaju jak Da Nang, Hoi An, Zatoka Ha Long, Ho Chi Minh, Deltę Mekongu czy Phu Quoc. Wszelkie te miejscowości są odpowiednio opisane w sieci, dlatego zaplanowanie wycieczki nie powinno zrobić kłopotu.

Kiedy najlepiej pojechać na wyprawę?

Dla odwiedzających Wietnam aura pogodowa zdoła być wystarczająco pasująca głównie jesienią oraz wiosną. Zimą, choć nie jest nadzwyczaj chłodno (nie licząc rejonów górskich), to zachodzą duże opady. Latem natomiast należy nastawić się na temperatury około 40 stopni Celsjusza. Wilgoć powietrza w okresie letnim sięga nawet 90 procent. Dlatego że aura pogodowa jest inna na północy i na południu kraju, najlepiej zaplanować wyprawę od września do grudnia, dla Północnego Wietnamu a także od grudnia do kwietnia dla południa.

Wietnam waluta

Wietnamska waluta to wietnamskie dongi. Wskazane jest wyposażyć się w nie przed wyjazdem, ponieważ płatność kartą może być utrudniona. Także za znane usługi tego typu jak Uber, będzie trzeba pokryć koszta gotówką. Nie powinniśmy się zaskoczyć, kiedy dostaniemy pieniądze o znacznych nominałach. Przykładowo 100 tysięcy dongów to zaledwie 17 PLN. Noclegi zdołamy wyszukać w cenie od 50 złotych w w największym stopniu turystycznych miejscach. Jeśli nie damy się wprowadzić w błąd, zdołamy spodziewać się pełnej wrażeń wycieczki przy małym nakładzie finansowym. Załatwienie wizy turystycznej nie stanowi problemu dla Europejczyków.

O ile zatem poszukujesz niezapomnianych przygód wybierz się do Wietnamu.

Zobacz więcej:
vietnam e visa.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *