Wolna Warszawa

Miasto z historią


Usługi prawnicze: założenie spółki w Rosji

Usługi prawnicze: założenie spółki w Rosji

Zakładanie biznesu w Rosji – rodzaje firm i spółek

Wielu przedsiębiorców w Polsce zastanawia się nad przeniesieniem swojego interesu do innego kraju. Czy Rosja będzie w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Aż 17 milionów kwadratowych przestrzeni oraz 142 mlnobywateli, wielkie miasta oraz niewielkie miasteczka, a w związku z tym wysokie zapotrzebowanie na różne usługi i produkty – Rosja nadaje się do tego aby byćdoskonałym miastem dozaplanowania własnego przedsiębiorstwa.

Federacja Rosyjska jednak nieco sporadycznie wybierana jest przez Polaków jako miejsce zaczęcia firmy. Nie świadczy to niemniej jednak, iż własny biznes w Rosji toniedobra inicjatywa. Także w owym państwie przedsiębiorcy mogą wyliczać wysokie zyski oraz szereg dodatkowych udogodnień, w tym związanych ze zwolnieniem z niektórych kwot czy też ich sporym obniżeniem.

Jeżeli chodzi o biznes w Rosji to jest onwziętym zagraniem. Które formy spółek osiągalne są w tym kraju i w jaki sposób jest dozwolone założyć tam swoją spółkę?


Działalność gospodarcza w Rosji – działalność prywatna i spółki

Działalność gospodarcza w Federacji Rosyjskiej jest w stanie być prowadzona zarówno w formie organizacji osobistej, która przypomina jednoosobową organizacji w Polsce, jak również w formie spółki.

Modele spółek w Rosji:
• spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (OOO) – do 50 wspólników
• zamknięta spółka akcyjna (3AO) – do 50 wspólników
• otwarta spółka akcyjna (OAO) – nieograniczona ilość wspólników

Działalność w Rosji jest dozwolone powołać też jako:
• prywatny przedsiębiorca (PP)
• przedsiębiorstwo z udziałem kapitału zagranicznego.

Dobór odpowiedniej odmiany organizacjiorganizacji – jednostka osobista, z udziałem kapitału zagranicznego, spółki rosja zależna jest od poszczególnych oczekiwań oraz potrzeb przedsiębiorcy w aspekcie kierowania własnego interesu.


Skorzystaj z fachowej pomocy prawniczej

Podobnie jak w przypadku ustanawiania organizacji w innych krajach za granicą, zarówno przy otwieraniu własnej firmy w Rosji należałoby skorzystać z pomocy ekspertów. W kwestii „biznes rosja” własne usługi proponują przede wszystkim przedsiębiorstwa konsultingowe, które mają w swojej ofercie posługę rejestracji spółki w tym Rosji.

Aby przejść w ruski biznes, konieczne jest przejście przez skomplikowany system statutów oraz płatności, w takim razie najlepiej zrobić to z profesjonalistami w tego rodzajudziedzinie.

Więcej na: spółki rosja


Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *