Wolna Warszawa

Miasto z historią


Retro piekarnik – element dekoracyjny Twojej kuchni

Retro piekarnik – element dekoracyjny Twojej kuchni

Styl retro w kuchni

Styl retro, poza modą, pojawił się w niedawnym okresie też w aranżacji wnętrz. Wystrój w takim stylu nawiązuje na ogół do lat 50 albo 60, ale też do sporo wcześniejszych czasów. Polega on nautworzeniu klimatu sprzed lat, dziękikreatywnemu zespoleniu przeszłych inspiracji z nowoczesną estetyką. Można rzec, że jest to zwyczajowy powrót do wzornictwa z przeszłości, jednak w trochę odświeżonym wydaniu.

Styl retro w kuchni

Kuchnie w stylu retro są ponadczasowe a niektórym przenigdy się nie znudzą. W takich szykownych aranżacjach kuchni zachwyt wywołują staroświeckie odmiany mebli z klasycznymi frontami, rzeźbionymi szufladami czy też stołami na ruchomych nogach. Żeby wyposażenia kuchenne współgrały do stylu retro, powinno się dobrać również właściwy piec kuchenny i retro piekarnik. Na szczęście na rynku są dostępne zarówno przeróżne piekarniki retro, a także kuchenki.Kuchenki retro
Gdy chodzi o kuchenki, asortyment jest szeroki. Przystępne są również kuchnie gazowe, elektryczne, jak i gazowo-elektryczne, np. piece gazowe z piekarnikiem elektrycznym, które szczycą się w dalszym ciągu największą sławą. Scalają w sobie bowiem dobre cechy kuchenek gazowych oraz elektrycznych. Zakupując je do swojej kuchni urządzonej w stylu retro, należy zakupić również wysokiej klasy piec lub piekarnik.
Dawny wizerunek umożliwi odpowiednio stworzony przedni front, staroświeckie pokrętła i dodatkowo płyta gazowa retro. Tego rodzaju nietradycyjny piekarnik lub piec w dzisiejszych czasach przyciągnie każdy rzut oka oraz zainteresuje niejednego, swoim wizerunkiem przypomni rzeczywiście minione czasy. Co jak najbardziej nie oznacza, że wyposażenia takie są mało współczesne. Cała bowiem część elektroniczna i technologia skrywa się w ich wnętrzu. Na przykład piekarnik, w zależności od typu, wyekwipowany jest w różne funkcje, tego typu jak: otwór wentylacyjny, grzejnik górny oraz dolny, opiekacz, rozmrażanie, szybki nagrzew, czy też termoobieg.
Również kuchenki gazowo-elektryczne w stylu retro, chociaż z zewnątrz wyglądają na całkiem staroświeckie, wyposażone są w nowoczesne sposoby techniczne, w tym np. parę funkcji wypiekania, a nawet rolę prostego czyszczenia.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *