Wolna Warszawa

Miasto z historią


Podstawowe wyposażenie pralni

Podstawowe wyposażenie pralni

Pralnie chemiczna oraz wodna – różnice a także ich wyposażenie

Choć dzisiaj w prawie każdym mieszkaniu znajduje się pralka to czasami konfekcja taka jak na przykład płaszcze, marynarki, suknie balowe, wymagają innego prania niż zwykłe, dlatego że na przykład skład oraz pasująca temperatura jest inna. Z pomocą przybywają pralnie, które świadczą całościową usługę w obszarze nie tylko odświeżania ubrań, ale także wyprasowania oraz przygotowania do korzystania.

Rodzaje pralni

Wśród pralni wyróżniamy pralnie wodne i dodatkowo pralnie chemiczne. W pralni wodnej ,zgodnie z nazwą, stosuje się dużą ilość wody wraz z pewnym dla tkanin środkiem piorącym. Po początkowym praniu podstawowym odzież jest odsączana z nadmiaru wody a następnie suszona a także prasowana. Pralnia wodna jest nazywana pralnią przemysłową na potrzeby na przykład ośrodków czy szpitali. Z pralni chemicznej zwykle korzystają użytkownicy podmiotowi. Jest to sposób prania na sucho bez użycia wody. Ten rodzaj czyszczenia wykorzystuje się dla bardzo delikatnych tkanin wrażliwych na zniekształcenie lub wypłowienia. Czyszczenie odbywa się w szczelnym zamknięciu, a po zalaniu rozcieńczalnikiem organicznym spłukiwane są z niego każde pobrudzenia.

Pralnia wyposażenie

Ze względu na tak różne metody prania każda z pralni będzie wymagała innego zaopatrzenia. W pralni chemicznej kluczowy jest agregat chemiczny, czyli szczelnie zamknięty zbiornik, jaki umożliwia czyszczenie bez wody. Zaopatrzenie pralni wodnej, ze względu na zastosowanie wody może wydawać się bardziej trudne. Najważniejszym składnikiem wyposażenia takiej pralni jest pralnica, jakiej działanie jest bardzo podobne do działania pralek automatycznych. Rożni się wydajnością, pojemnością, liczbą trybów i zdecydowanie wyższą jakością. W wyposażeniu pralni wodnej muszą odnaleźć się również wirówki z poprawną postacią filtrów do odprowadzania wody, a także suszarka. Każda pralnia powinna posiadać także stoły pralnicze, jakie wyekwipowane są w regulacje temperatury, również specjalne manekiny. Nie wolno też zapomnieć o niezbędnych akcesoriach takich jak: stojaki, wózki, regały, pojemniki a także pokrowce.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *