Wolna Warszawa

Miasto z historią


Podróżowanie na Sri Lankę

Podróżowanie na Sri Lankę

Urlop na Sri Lance

W przymierzaniu się do dalekich wypraw we współczesnym świecie nadzwyczajnie ciężko dać sobie radę nie mając dostępu do intentetu. Wówczas gdy chodzi o „Herbacianą Wyspę”, pierwsze z powiadomień w kwestii tej lokalizacji, które można odszukać w wyszukiwarkach internetowych to: Sri Lanka pogoda, Sri Lanka ceny i Sri Lanka wakacje.

Bacząc na usytuowanie na Świecie, o sprzyjającą aurę nie należy się w tej destynacji niepokoić przez okrągły rok. W tym czasie, więc w połowie miesiąca grudzień temperatury oscylują w granicach 30 stopni Celsjusza przez cały dzień i przeszło 20 w nocy. Wypad na święta na Sri Lankę może okazać się więc mile spędzonym czasem z dala od grudniowej słoty, która z reguły bywa wtedy w Polsce. Przede wszystkim, że okres od grudnia do kwietnia to idealny czas, by rozkoszować się swoim pobytem u Lankijczyków.

Dlaczego Sri Lanka?

W tym momenecie po raz drugi pożądane byłoby odwoływać się do warunków pogodowych. Otóż, wówczas gdy w Polsce rozgrzewamy się w promieniach wakacyjnego słońca, na „Herbacianej Wyspie” możemy zaobserwować monsuny. Na rzecz niezorientowanych… pełny czas pada, co właściwie nie zachęca do wyciągania nosów spod dachów i cieszenia się wyjątkowymi okolicznościami środowiska, jakich na Sri Lance multum. O ile chodzi o grudzień, patrząc na wykresy pogodowe, raczej z trudem o deszcz. A pomimo tego zimą wszyscy potrzebujemy witaminy D, którą aplikujemy korzystając ze Słóńca.

Kiedy planujemy podróż na Sri Lankę koniecznie powinno się pamiętać o wizie turystycznej.

Jak ją zdobyć? Są dwa sposoby.

Pierwszy lotniskowy: podczas gdy już osiągniemy nasz cel podróży, za 40 amerykańskich dolarów można nabyć poświadczenie , które nas uprawnia do pobytu na Sri Lance przez 30 dni.
Drugi internetowy: staramy sie wyszukać w wyszukiwarce internetowej „Sri Lanka wiza turystyczna” i na stronie WWW płacimy 5 dolarów mniej niż na lankijskim lotnisku.

Jeśli przewidujecie zaliczyć Sri Lankę zwanym również przelotem, przez 48 godzin możecie spędzać czas na jej terytorium bez wymogu posiadania wizy.

Jeżeli chodzi o stronę finansową takiej wycieczek, to najwięcej trzeba będzie wydać, jak nieomalże zawsze przy azjatyckich ekspedycjach, na przelot. Bilet na Sri Lankę to koszt w granicach 1000-2000 zł obie strony. Z kolei zapłaty na miejscu, dla nas Polaków, winny brzmieć dosyć mile. Noclegi to wydatek rzędu 5-10 dolarów za dobę, więc mniej niż w Zakopanem. Gwarantuję, że na pożywieniu także wielu pieniędzy nie stracicie.

Także nic, nic tylko się pakować i organizować. Słonecznych Świąt!

Zobacz także:

Sri lanka visa

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *