Wolna Warszawa

Miasto z historią


Podróż do Kanady – Elektroniczna wiza

Podróż do Kanady – Elektroniczna wiza

Wyjazd do Kanady – w jaki sposób dostać wizę bez zbytecznych formalności

Podróż do Kanady dla obywateli Polski kojarzy się z koniecznością uprzedniego uzyskania wizy. Określana jest ona jako eTA, oznacza to: Electronic Travel Authorization. Dzięki posiadaniu elektronicznej wizy możliwy jest dostęp na teren Kanady drogą powietrzną – nie, niestety tylko jeśli mamy gotowość zatrzymać się w tym kraju, ale także, jeśli trafiliśmy do niego wyłącznie przejazdem. Bez eTA Kanada wizy, nie ma co liczyć na wjazd do Kanady samolotem. Warto natomiast wiedzieć, że eTA nie jest żądana, o ile do Kanady podróżujemy trasą morską lub lądową.

Wiza elektroniczna dla wszystkich

Elektroniczna wiza jest dokumentem powiązanym z naszym paszportem oraz jej ważność opiewa na 5 lat! Nie jest wymagane jej drukować, co jest usprawnieniem dla podróżujących. Wiza jest przeznaczana do paszportu, wobec tego wspólnie z jego zamianą trzeba od nowa wnioskować o eTA. By zorganizować wizę elektroniczną do Kanady, wskazane jest czerpać z pomocy pośrednictwa wizowego, które załatwi za nas każde formalności. Jest to ważne przede wszystkim dla osób, które nie znają języka na tyle przyzwoicie, aby na własną rękę ukończyć wniosek. W skutek tego eTA Kanada online zdoła do nas trafić nader szybko oraz bez zbędnych nerwów.

W okresie starania się o zwykłą wizę należy udać się do ambasady i tam składać wniosek oraz żądane dokumenty. Wytwarza to gigantyczną dozę formalności i kosztuje osobisty drogocenny czas. Właśnie wobec tego eTA Kanada online jest znacznie popularniejsza.

Jak dostarczyć wniosek o eTA?

Aby dostarczyć eTA Kanada – wniosek, wystarczające jest wypełnić należyty blankiet drogą internetową. Należy do niego dołączyć skany kolorowe paszportu, który musi być ważny przez okres przynajmniej 6 następujących miesięcy. Dzięki korzystaniu z agencji pośrednictwa wizowego można zdobyć eTA niesłychanie szybko i efektywnie – standardowy czas tworzenia wizy elektronicznej wynosi około 3 dni roboczych. W przypadku problemów z wyrobieniem wizy, pośrednictwo interweniuje w tej sprawie, co dla klienta jest wielce użyteczne. Ogólnie rekomenduje się wyrobienie eTA jeszcze przed zarezerwowaniem biletu samolotowego do Kanady, jako że operacja się może od czasu do czasu wydłużyć, jakkolwiek są to wypadki niestandardowe.

Zobacz też:

canadian visa apply

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *