Wolna Warszawa

Miasto z historią


Planowanie podróży do Indii

Planowanie podróży do Indii

Podróż do Indi

Nie da się nie wziąć pod uwagę, iż jeżdżenie na wakacje stało się niedawno wybitnie popularne. Jest tak dlatego, że społeczeństwo jest zauważalnie coraz to bogatsze. Na dodatek dostęp do transportu powietrznego jest stanowczo łatwiejszy i tani, w takim przypadku przekłada się to na wzmożenie popytu na przemieszczanie się takiego rodzaju transportem.

O wiele częściej mamy w planie podróżować po kontynencie europejskim, gdyż jest to dla nas zwykle mniej wymagające. Ponadto cywilizacja europejska nie różni się, aż tak bardzo w różnych państwach na naszym kontynencie.

Jadąc do Portugalii, Grecji lub Rumunii, mniej więcej wiemy czego możemy się spodziewać. Nieco w inny sposób stan rzeczy wygląda w momencie podróży w znacznie bardziej egzotyczne destynacje. Pokaźna rzesza ludzi myśli o wyjechaniu do Indii i ten kraj jest nader często wymieniany jako cel wycieczki.

Powinno się jednakowoż przyznać, iż w rzeczy samej nie wiemy zbytnio o tym państwie.

Zwykle wówczas wypisując frazę: „Indie ciekawostki” dowiadujemy się wielu rzeczy, o jakich nie posiadaliśmy wyobrażenia.

Kuchnia indyjska

Dla Polaków skojarzenia z takim krajem, to przede wszystkim coraz słynniejsze w ostatnim czasie indyjskie restauracje.

Takie miejsca po prostu prowadzone są przez naturalnych Hindusów oraz podają oryginalne dania z tego rejonu. Szukając tego rodzaju lokalizacji w naszym kraju, pożądane byłoby rozglądać się za miejscami, które posiadają autentyczny piec tandoor, w którym preparowana jest część potraw.

Wypada mieć pojęcie, iż nie każde restauracje korzystają z tego wyposażenia, co sprzeczne jest z autentyczną kuchnią z Indii.

Strefa czasowa oraz waluta

Dla polskich obywateli Indie to dodatkowo bollywoodzkie filmy, które jednakowoż w naszym państwie nie wyróżniają się dużą popularnością. Jednakowoż wyjeżdżając do kraju leżącego na Indyjskim Półwyspie należy znać parę fundamentalnych spraw wobec tegoż miejsca. Jeżeli rozchodzi się o Indie, czas mają zupełnie odrębny aniżeli europejskie kraje. Mianowicie należy dorzucić 4.5h godziny do polskiego czasu. Zdradza to, że Hindusi wstają wcześniej od nas i kładą się spać także wcześniej. Wskazane jest uzyskać dane w kwestiach finansowych. Jeśli chodzi o Indie, waluta tam obowiązująca to indyjska rupia.

Czytaj także:

visa for india

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *