Wolna Warszawa

Miasto z historią


Piekarniki w stylu retro dla Twojej kuchni

Piekarniki w stylu retro dla Twojej kuchni

Styl retro w kuchni

Styl retro, poza modą, pojawił się w niedawnym okresie także w aranżacji wnętrz. Wystrój w takim stylu nawiązuje na ogół do lat 50 a także 60, ale nawet do sporo wcześniejszych czasów. Polega on nawykreowaniu klimatu sprzed lat, dziękikreatywnemu powiązaniu przeszłych inspiracji z współczesną stylistyką. Jest dozwolone powiedzieć, iż jest to zwykły powrót do wzornictwa z przeszłości, aczkolwiek w nieco odświeżonym wydaniu.

Styl retro w kuchni

Kuchnie w stylu retro są trwałe a niektórym ludziom w żadnym wypadku się nie znudzą. W takich stylowych wnętrzach kuchni uwielbienie pobudzają staroświeckie postaci mebli z klasycznymi frontami, rzeźbionymi półeczkami czy stolikami na ruchomych nogach. Żeby wyposażenia kuchenne odpowiadały do stylu retro, należałoby dobrać także dobry piec kuchenny oraz retro piekarnik. Na szczęście na rynku są osiągalne także przeróżne piekarniki retro, oraz kuchenki.Kuchenki retro
Gdy mowa o kuchenkach, asortyment jest szeroki. Przystępne są również kuchnie gazowe, elektryczne, jak i gazowo-elektryczne, np. piece gazowe z piekarnikiem elektrycznym, jakie szczycą się wciąż największą modą. Sumują w sobie bowiem zalety kuchenek gazowych i elektrycznych. Zakupując je do własnej kuchni zorganizowanej w stylu retro, należy zakupić również szykowny piec czy piekarnik.
Dawny image zapewni odpowiednio stworzony przedni front, przestarzałe pokrętła a także płyta gazowa retro. Tego typu niestereotypowy piekarnik lub piec w dzisiejszych czasach przyciągnie każdy rzut oka i zaciekawi niejednego, swoim wizerunkiem przypomni naprawdę minione czasy. Co rzecz jasna nie znaczy, iż zaaranżowania te są mało współczesne. Cała bowiem elektronika i technologia kryje się w ich wnętrzu. Na przykład piec, w zależności od modelu, wyposażony jest w różnorodne funkcje, takie jak: dmuchawa, grzałka górna oraz dolny, opiekacz, rozmrażanie, szybki nagrzew, lub termoobieg.
Również kuchenki gazowo-elektryczne w stylu retro, mimo że z zewnątrz wyglądają na totalnie staroświeckie, wyekwipowane są w współczesne metody techniczne, w tym np. parę rodzajów pieczenia, a nawet funkcję prostego mycia.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *