Wolna Warszawa

Miasto z historią


Kuchnie w stylu retro

Kuchnie w stylu retro

Urządź własną kuchnię w stylu retro!

Budujesz, remontujesz, a może aranżujesz własne kąty? Stoisz właśnie przed doborem kuchni? Zapoznaj się z niniejszym artykułem a następnie zapal się retro wzornictwem!

W jakim stylu wybrać kuchnię?

Wyłożenie pieniędzy w imponującą kuchnię będzie zawsze bezpiecznym rozwiązaniem. Dlatego że jest ona nie tylko ponadczasowa, ale także w najwyższym stopniu funkcjonalna. Do jej zorganizowania selekcjonuje się proste szafki udekorowane płycinami, kamienny zlewozmywak oraz gustowną płytę grzewczą.
Z drugiej strony kuchnia w dawnym stylu opiera się nie tylko na standardowych meblach z drewna, jednak stanowi także pewnego typu pretekst do wystawienia na widok wszystkich swych perełek kuchennych. Toteż w kuchni wyposażonej w stylu retro możemy sobie pozwolić między innymi na wieszanie ciągu miedzianych garnków lub angielskiej zastawy, natomiast na szafkach stawiamy kolekcje waz, dzbanków, albo glinianych rondli. Tego sposobu aranże nie zdołałyby się znaleźć w współczesnej kuchni, która epatuje po pierwsze blaskiem pięknych przodów a także blatów. Kuchnia w stylu retro tomiejsce, w jakim lubimy posiadać wiele dziwnych rzeczy, ponieważ możliwie wszystko zdoła tworzyć szczegół ozdobny.

Jak zaaranżować kuchnię w stylu retro?

Zdecydowaną bazę wszystkich kuchni stanowią jej meble. Co za tym idzie, próbując wykreować aranżację wnętrz w stylu retro każde nasze meble powinny być przede wszystkim z drewna i najtrafniej jak najjaśniejsze, a więc białe lub w słonecznych odcieniach beżu. Trzeba w związku z tym wyjątkową obserwację zwrócić na detale, w tymróżnego typu klamki a także zaczepy, które również powinny być stylizowane na sporo starsze.
Kolejny podstawowy element retro wystroju kuchni to urządzenia AGD. Z pomocą przybywa tutaj wiele firm, jakie mają w propozycjach przyrządy stylizowane na lata 50-te czy 60. W tym stylu, zarówno lodówki, kuchenki bądź roboty kuchenne powinny mieć jak najbardziej koliste obrysy i dodatkowo barwne obudowy. Niemniej jednak w największym stopniu atrakcyjnym sprzętem w stylu retro stanowi zapewne kuchnia gazowa retro.
Kolorystyka kuchni w stylu lat 50.-60. powinna opierać się na pastelach, czyli wszelkich jasnych i subtelnych kolorach błękitu, różu, pastelowej zieleni i pastelowo-żółtego. Niemniej jednak samą paletę kolorystyczną powinny stanowić przede wszystkim biały i kremowy. Należy za to zupełnie ustąpić z ciemnych barw, wszelkie intensywniejsze kolory należy wdrażać jedynie w dodatkowym wyposażeniu.


O czym wciąż należałoby pamiętać, projektując kuchnię w stylu retro?

– odpowiednie światło – kuchnia w stylu retro powinna wydawać się jasna;
– interesujące dekoracje, takie jak stylizowane donice oraz inne drobne szczegóły, które wprowadzają nastrój retro;
– stosowne materiały – w kuchni retro powinno się znaleźć głównie drewno, metal i szkło;
– zachowanie umiaru, ponieważ zbytnia dosłowność w tworzeniu retro wnętrza może zbudować śmieszny wynik.

Pamiętaj w związku z powyższym również, że jednym z składników, z którym w najwyższym stopniu kojarzy się kuchnia w stylu retro stanowi kuchnia gazowa w stylu retro. Toteż projektuj z głową swoje retro design!

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *