Wolna Warszawa

Miasto z historią


Kuchnia gazowa w stylu retro

Kuchnia gazowa w stylu retro

Kuchnia w stylu retro – w jaki sposób urządzić?

Styl retro z wielkim hukiem powrócił do trendów w wystroju wnętrz. Zdawać by się mogło, iż ta stylistyka pasuje jedynie do sporych mieszkań, ale to nie prawda. Także mieszkanie typu kawalerka można z powodzeniem urządzić w ten sposób. Jednak nie da się ukryć, że w takiej stylizacji najlepiej wygląda kuchnia. Jak zaaranżować sobie kuchnię w stylu retro?

Odpowiednie meble i urządzenia

Kuchni można nadać temperamentu retro przez należyte urządzenia AGD. Kuchnia gazowa w stylu retro powiązana z prostymi, pastelowymi meblami kuchennymi to świetna baza do zaaranżowania tego typu pomieszczenia. Niezwykle często wolno odszukać także sprzęty AGD w pastelowych odcieniach. Na przykład błękitna lub pudrowa kuchnia gazowa retro wolnostojąca postawiona w sąsiedztwie białych mebli będzie idealnie podkreślać dobór stylu mieszkania.Można też znaleźć chłodziarki o zaokrąglonych kształtach także w pastelowych kolorach z wielkimi, metalicznymi klamkami a\\\’la lata 60. Do ogółu można dokupić miksery bądź sokowirówki w takim stylu.

Same umeblowanie wybierane do tego typu aranżacji nie powinny za bardzo rzucać się w oczy. Niemniej jednak najlepiej by było, gdyby skonstruowano je z drewna czy też drewnianej sklejki o klasycznych kształtach. Zapewne nie będą w tym miejscu pasować meble z gładką okleiną na wysoki połysk. Warto również uwydatnić wzór kuchni przez troskę o szczegóły jak na przykład klamki czy uchwyty.

Warto także kupić pasującą zastawę stołową, jaka nie będzie wyglądać za bardzo nowocześnie, powinna wyglądać standardowo. Tutaj wspaniale przetestują się białe, owalne talerze.

Czy kuchenka retro wypróbuje się do gotowania?Oczywiście oprócz tego, iż kuchnia ma być ładna powinna być też praktyczna. Kuchnie gazowe stylizowane na retro to takie same kuchenki jak inne. Dla ludzi którzy, lubią kucharzyć odpowiedni wybór to kuchnia gazowa 5 palnikowa z piekarnikiem elektrycznym. Wygląda ona świetnie i pasuje do projektu na aranżację, ale 5-palników usprawnia kucharzenie, natomiast piekarnik elektryczny to aktualnie norma zaopatrzenia każdej kuchni.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *