Wolna Warszawa

Miasto z historią


e Wiza Indie – wszystko co powinieneś wiedzieć

Jakie formalności należy spełnić, by polecieć do Indii?

Indie to całkiem egzotyczny region Ziemii, w związku z tym udając się tam, należy mieć orientację w bieżących kodeksach prawa, bo w przeciwnym razie może nas zastać nieprzyjemna niespodzianka. Na pewno potrzebna będzie e-wiza Indie – są jednym z niewielu państw, które potrzebuje od cudzoziemców tego rodzaju dokumentu.

Dlaczego w Indiach konieczna jest e wiza?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India048.jpg
Powód jest typowy, gdyż bez niej nie jesteśmy w stanie wjechać na obszar Indii. Na szczęście wolno starać się o nią drogą online, za sprawą czego formalności są mniej dokuczliwe a także redukuje się czas oczekiwania. Trzeba wejść na stronę agencji pośrednictwa wizowego i w tym miejscu wypisać poprawny wniosek. Jest on dość drobiazgowo zbudowany oraz obejmuje dużo pytań związanych z osobą kandydata ubiegającego się o e-wizę.

Przejście przez stos tych wszystkich formalności wymaga sporo wysiłku. Wniosek agencyjny napisany jest w rodzimym języku.

Różnice między wizą turystyczną a e-wizą do Indii?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India057.jpg
Przede wszytskim wiza turystyczna jest wydawana na dużo dłuższy czas. Indie pozwalają zagranicznym podróżnikom przebywać na swoim obszarze na okres sześciu miesięcy. Przy czym o wizę turystyczną trzeba się ubiegać przez ambasadę. Poza tym jest ona znacznie bardziej kosztowna aniżeli e-wiza. Trzeba na nią oczekiwać co minimum rok i nie za każdym razem jesteśmy w stanie ją otrzymać.

W przypadku wizy elektronicznej jest odmiennie. Indie nie czynią nikomu kłopotów jeśli, iż informacje z paszportu pokrywają się z zawartymi w formularzu i że wcześniej ureguluje się opłaty. Należy również mieć na uwadze aby podczas naszego pobytu na terenie Indii nie utraciła ważności e-wiza. Indie nadzwyczaj tego pilnują i za nieprzestrzeganie tego nakazu, zagraża deportacja. Nie można również zapominać, iż e wizę wolno wykorzystać jedynie dwukrotnie. Pierwszy raz przy wjeździe a kolejny raz przy odjeździe z Indii. Istotną sprawą jest również podkreślenie we wniosku internetowym, które miasta zamierza się odwiedzić. Jest to warunek niezbędny do otrzymania indyjskiej e-wizy.

Zobacz więcej:
visa for india.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *