Wolna Warszawa

Miasto z historią


Czy potrzebuję wizy do Egiptu?

Czy potrzebuję wizy do Egiptu?

Gdzie na urlop zimą?

Zima w bieżącym roku traktuje nas naprawdę subtelnie, co widać po znacznych jak na ten czas temperaturach i wielu słonecznych dniach. Niemniej jednak powoli będzie się ochładzać, a to bez wątpienia znak dla zmarzluchów, że należy wypatrywać lokalizacji na egzotyczny wypoczynek oraz ucieczkę od zimy chociażby na pewien moment.


Destynacji jest istotnie wiele, a biura podróży prześcigają się w promocjach. W okresie zimowym, poza destynacjami zwyczajnymi dla miłośników sportów zimowych, największą sławą cieszą się kraje Afryki a także Azji, dlatego że pogoda tam sprzyja więc z powodzeniem możemy łapać promienie słoneczne, jakich u nas wówczas brak.
Wielu podróżników, decyduje się w tym czasie na podróż do Egiptu – państwa Faraona. Przede wszystkim lot tam jest stosunkowo krótki, a co więcej pobyt all inclusive jest w tak ciekawych cenach, iż aż trudno odmówić sobie urlopu w tym miejscu.
Dodatkowo Egipt jest bezspornym rajem dla osób, które lubią nurkowanie. znajduje się tam jedna z najpiękniejszych na Ziemii raf koralowych, dzięki czemu nurkowanie w tej scenerii, przekaże wielu niezapomnianych wrażeń.

Wiza do egiptu jak wypełnić


Jednak w jaki sposób zatem przygotować się do podróży w tamte rejony? Czy potrzebne są szczepienia? A więc, jeżeli chodzi o Egipt to szczepienia są rekomendowane, jednakże nie są wymogie. W związku z czym to my sami decydujemy, czy chcemy się im poddać czy też nie. Następinie pojawia się zagadnienie wizy – czy potrzebujemy ją załatwiać, będąc jeszcze w Polsce? Otóż nie. Wizę dostajemy też po wlocie do Egiptu, po dokonaniu opłaty.

Naturalnie uprzednio musimy ją wypełnić i w tym miejscu rodzi się pytanie – wiza do Egiptu w jaki sposób wypełnić? Pamiętajmy o tym, by znać nazwę hotelu, w którym będziemy przebywać, dlatego że takie pytanie będzie się pojawiało. Jeżeli jedziemy na wycieczkę zaplanowaną, to nie martwmy się, bo zapewne wynajdzie się jakaś osoba która, pomoże nam ją wypisać, a jeżeli lecimy sami, to również celnicy poinformują nas o tym, co i w którym miejscu wpisać, także bez trwogi.
Miejmy na uwadze także o tym, aby zabrać ze sobą farmaceutyki na problemy gastryczne, gdyż możemy stać się ofiarą dobrze wszystkim znanej \\\’zemsty faraona\\\’.

Zobacz więcej na: Egypt Online Visa application .

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *