Wolna Warszawa

Miasto z historią


Birma – atrakcje i aktywności

Birma – atrakcje i aktywności

Myanmar
Podczas gdy chcemy wreszcie odprężyć się, oderwać się od monotonnego życia, wyruszamy na odpoczynek, niemniej jednak przed nami stoi pewien szkopuł – gdzie pojechać? Przeszukując internet staramy się wybrać piękne, pełne atrakcji miejsce.

Myanmar to doborowe miejsce na odpoczynek oraz zwiedzenie bardzo wielu atrakcyjnych punktów.
Celebrować piękne widoki i odprężać się możemy nad jeziorem słodkowodnym Inle. Są tam również przyciągające budowle, jakie powinno się zobaczyć – historyczna buddyjska świątynia zalana złotem, która ma 99 metrów! Ananda Temple jest to następna buddyjska świątynia z 1105 r. z unikalną architekturą, a także malowidłami i rzeźbami.

Myanmar -atrakcje
Atrakcje są niesłychanie przyciągające, można tutaj zobaczyć wygasły wulkan – stratowulkan, składa się z law bazaltowych jak również materiałów piroklastycznych, jego wysokość to 1518 m, ostatni raz aktywny był w roku 442 p.n.e. W razie gdy komuś braknie ślicznych krajobrazów, można przejechać się pociągiem po Gokteik Viaduct, który zbudowany jest ponad
kotliną, zobaczyć można z niego pasmo gór, a na dole płynący strumień. Na eskapadę da się wybrać aby zobaczyć Pagoda Kyaiktiyo – złocista skała, mierzy 7,3 m i znajduję się na czubku złotego głazu, jest to jedne spośród najistotniejszych lokalizacji birmańskich buddystów.

Wystarczające jest się nieznacznie rozglądnąć a także poczytać, a każdy tu odszuka szczyptę dla siebie, abstrahując od tego czy chce relaksować się bądź podróżować na eskapady a także odwiedzać interesujące miasta. Ważne jest też wyszukanie stosownej oferty na wyjazd, pożądane byłoby przeszukać oferty „first i last minute” ewentualnie pozyskać komplet na własną rękę, jeśli zdołamy być sprytni, a porządnie poszukamy, mamy możliwość wyjechać na drugi koniec świata za nieduże środki.
Przy samoistnej rezerwacji poprawniej zrobić to z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem – wyjdzie to taniej, aniżeli rezerwacjd na ostatnią chwile. Termin też gra tutaj fundamentalną rolę, przyzwoiciej wyruszyć na wiosnę/jesień podczas gdy odpoczynek organizuje mniej osób, należności w owym czasie są niższe. Wymiana waluty – bez tego ciężko nam będzie przeżyć, a warto o tym pomyśleć przed odjazdem z pewnym wyprzedzeniem iżby zapuścić się w kantorze na bardziej atrakcyjne ceny.


Zobacz również:

myanmar visa online

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *